Mediaflex x Uniwersytet Ekonomiczny Kraków

Autor:  Monika Wincenciak
12-05-2023

Można powiedzieć, że marzec i kwiecień upłynęły naukowo pod kątem współpracy z Uniwersytetem ekonomicznym w Krakowie, do której zostaliśmy zaproszeni.

Wyzwania w prowadzeniu biznesu – prelekcja dla studentów

Kilka tygodni temu nasz CEO Dawid otrzymał propozycję współpracy z uczelnią i podzieleniem się swoją wiedzą na temat prowadzenia przedsiębiorstwa oraz swoim doświadczeń na temat danych form prawnych firmy. Prelekcja została przeprowadzona dla studentów kierunku Global Business Services w ramach przedmiotu: PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI INDYWIDUALNEJ I CYFROWEJ.

W ten sposób narodziła się koncepcja wprowadzenia studentów w świat biznesu. Pokazanie im istniejących możliwości oraz tego z jakimi wyzwaniami muszą się czasem zmierzyć.

Slajd z prezentacji na temat prowadzenia biznesu

Czym jest hakaton?

W dniach 24-25.04.br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się HAKATON GBS 2023. Studenci drugiego roku studiów licencjackich na Kierunku Global Business Services (GBS) wypracowali 12 nowatorskich i atrakcyjnych biznesowo pomysłów na własną działalność gospodarczą uczestnicząc w hakatonie organizowanym w ramach kursu Podstawy przedsiębiorczości indywidualnej i cyfrowej.

Hakaton (ang. hackathon) to wydarzenie warsztatowo – inspiracyjne, podczas którego uczestnicy opracowują rozwiązanie wybranego problemu lub wyzwania. Mają ograniczony czas oraz mogą korzystać tylko z materiałów dostępnych w trakcie wydarzenia. Hakatony to popularna formuła kreacji pomysłów wykorzystywana podczas programów akceleracyjnych, pozwalająca uczestnikom na wypracowanie nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego.

Uczestnicy Hakatonu podczas pracy w zespołach

Podczas HAKATONU GBS studenci pracowali w zespołach 4 osobowych. Ich zadaniem było wypracowanie własnego pomysłu na biznes w ciągu dwóch dni. Do dyspozycji mieli wiedzę teoretyczną nabytą w ramach kursu Podstawy przedsiębiorczości indywidualnej i cyfrowej oraz innych kursów oferowanych w ramach studiów Global Business Services, jak również wsparcia mentorów – praktyków biznesowych zaproszonych do współpracy.

Prace studentów wsparli doświadczeni mentorzy reprezentujący firmy sektora Global Business Services, sektor małych i średnich przedsiębiorstw, sektor publiczny i społeczny. Mentorzy służyli wiedzą ekspercką studentom w procesie kreacji pomysłów oraz oceniali efekt końcowy prac przedstawiony w formie elevator pitch.

W wydarzeniu w roli mentora uczestniczył Dawid Kloch, nasz CEO Mediaflex.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników zajęć

W gronie mentorów zaproszonych do współpracy znaleźli się przedstawicieli firm takich jak: ABB, Jacobs, Genpact, Hitachi Vantara. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz Fundacji Kraków Miastem Startupów.

Organizatorem wydarzenia była Katedra Zarządzania Organizacjami Publicznymi działająca w Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Udział Mediaflex w wydarzeniu – podsumowanie

Dla naszego CEO Dawida była to nowa rola, jako mentora, czyli spore wyzwanie.

Traktujemy całą tę przygodę, po pierwsze jako świetne nowe doświadczenie oraz okazję do networkingu. Nie tylko z przedstawicielami uczelni, innych firm partnerskich, ale i samymi studentami. Takie wydarzenia to dla firmy również świetna okazja, aby zainspirować się pomysłami młodych kreatywnych ludzi, którzy zaprezentowali swoje pomysły i biznesplany w bardzo krótkim czasie.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek inspirującej współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, która będzie owocowała korzyściami dla obydwu stron.

Udostępnij
Autor:  Monika Wincenciak
Marketing Manager w Mediaflex. Copywriterka z powołania. Każdy dzień rozpoczyna od przeglądnięcia Social Mediów. W wolnej chwili planuje swoje kolejne podróże, które są jej pasją.