Rozpoczęcie projektu
Aplikację Wiek Serca utworzyliśmy, by umożliwiała mierzenie wieku serca pacjentów. Udało się nam ją stworzyć w oparciu o algorytm opracowany przez profesorów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Została przygotowana ankieta na podstawie której wyliczany jest wiek serca bezpośrednio po wypełnieniu danych. Wiek serca mierzony był w ramach akcji „Ciśnienie na życie”, której inicjatorem jest Grupa Polpharma.
Aplikacja jest prosta i funkcjonalna. Zawiera ankietę, którą wypełnia pielęgniarka w czasie badania pacjenta. Składa się ona z pytań dotyczących m.in. wieku, wagi oraz przebytych chorób. Oprócz swojego podstawowego zadania, aplikacja określa również BMI badanej osoby. Wynik wieku serca jest znany zaraz po przeprowadzonym badaniu.
Dane dotyczące wieku serca były zapisywane w bazie do celów statystycznych. Zapisanie było możliwe nawet jeżeli ankieta była przeprowadzana online.
Po pierwszym sukcesie aplikacji, po latach wróciliśmy do tego projektu w nowej odsłonie – Age of heart. Ten sam algorytm przeniesiony do nowej strony internetowej (wykonanej w technologii PWA) został wykorzystany w Bułgarii.
ZADANIA
"Ciśnienie na życie" to największa ogólnopolska kampania społeczna dotycząca nadciśnienia tętniczego.
Użyliśmy wcześniejszego algorytmu i odświeżyliśmy widoki. Od tego momentu aplikacja Age of heart może być wykorzystywana za granicą jako PWA, a nie jak wcześniej jako aplikacja.
Dla naszego gotowego algorytmu przygotowaliśmy nową szatę graficzną w formie strony internetowej (PWA)