Metodyka pracy w Mediaflex

Autor:  Monika Wincenciak
11-05-2021

Zastanawiasz się, jak może wyglądać Metodyka pracy w firmie IT. Przedstawiamy Wam to na przykładzie Mediaflex. Sprawdźcie, jak pracujemy i czym charakteryzuje się podejście Agile w naszej firmie.

Podejście Agile w Mediaflex

W Mediaflex stosujemy podejście Agilowe. W codziennej pracy stosujemy kilka podstawowych zasad:

 • prace realizowane są w sprintach. Czas realizacji każdego jest zamknięty ​w przedziale 2 – 4 tygodni
 • w pierwszej kolejności realizowane jest MVP, czyli niezbędny zestaw funkcji pozwalających na sprawne funkcjonowanie narzędzia​
 • sprinty planowane są z co najmniej jednomiesięcznym wyprzedzeniem​​
 • zakres prac zaplanowanych na konkretny sprint jest tworzony tak, aby zakończenie sprintu było jednoznaczne z udostępnieniem użytkownikom konkretnej, możliwej do wykorzystania funkcji​
 • systemy rozwijane są systematycznie i przyrostowo – dzięki temu w kolejnych sprintach udostępniane są użytkownikom następne funkcje​​
 • zakresy zrealizowanych prac są udostępniane zespołowi projektowemu dzięki wersji RC (tzw. wersji testowej). Kolejny etap to wdrożenie zmian na wersję produkcyjną​​.
 • projekt jest utrzymywany i rozwijany o bieżące potrzeby Backlog, czyli plan rozwojowy projektu​.

Metodyka pracy w firmie IT

Metodyka pracy w Mediaflex składa się z czterech podstawowych filarów.

Analiza i projektowanie

Współpracę z naszym klientem rozpoczynamy od dogłębnej analizy potrzeb z udziałem analityka biznesowego. Następnie zabieramy się za projektowanie funkcjonalne i graficzne.

Programowanie i testy

Kolejny etap to programowanie. W zależności od specyfiki systemu, wykorzystujemy odpowiednie technologie. Implementujemy funkcjonalności i przeprowadzamy testy jakościowe.

Utrzymanie i rozwój

Dbamy o prawidłowe działanie powstałych systemów. Utrzymujemy i rozwijamy produkty naszych partnerów biznesowych o nowe funkcjonalności.

Obsługa powdrożeniowa

Jesteśmy wsparciem dla użytkowników naszych systemów, szczególnie podczas pierwszego etapu wdrożenia. Szkolimy naszych klientów, partnerów biznesowych.

Wartości Mediaflex

W 2018 roku na 10-lecie firmy została stworzona całkowicie nowa identyfikacja wizualna firmy. Dodatkowo zostały doprecyzowane wartości firmy, którymi tak naprawdę od dawna się kierowaliśmy. 4 wartości, które zostały wyróżnione to:

 • Jakość – projekty są dopracowane, oddawane w terminie i realizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem
 • Rozwój – cały czas zespół doskonali swoje umiejętności i rozwija projekty, które utrzymujemy jako firma
 • Komunikacja – utrzymujemy dobry kontakt z klientem oraz z członkami zespołu
 • Zaufanie – w zespole istnieje reguła wzajemnego zaufania do swojej pracy

Jeżeli zainteresowało Cię jak pracujemy – sprawdź koniecznie kogo obecnie szukamy do zespołu i wyślij nam swoje CV.

Udostępnij
Autor:  Monika Wincenciak
Marketing Manager w Mediaflex. Copywriterka z powołania. Każdy dzień rozpoczyna od przeglądnięcia Social Mediów. W wolnej chwili planuje swoje kolejne podróże, które są jej pasją.