Podsumowanie roku 2023 w Mediaflex

Autor:  Monika Wincenciak
19-01-2024

2023 rok powoli odchodzi do karty historii – dlatego też przyszedł czas na małe podsumowanie najważniejszych wydarzeń ubiegłego już roku. Sprawdźcie co wydarzyło się u nas w minionym roku.

15 urodziny Mediaflex

W kontekście podsumowań nie można zacząć chyba od innego wydarzenia jak 15 urodzin MEDIAFLEX. Pod koniec sierpnia podsumowaliśmy trochę ten czas w trakcie prezentacji- a kolejno już z początkiem września poświętowaliśmy podczas uroczystej kolacji w restauracji Szalone Widelce na Starym Mieście. Podziękowaliśmy również Adze i Dawidowi za codzienne prowadzenie firmy.

15 lat to kawałek czasu, ale pewne wartości firmowe nie zmieniają się od lat. ;) To w Mediaflex:

  • jakość
  • rozwój
  • zaufanie
  • komunikacja

Dodatkowo kierujemy się zasadą, że pracujemy jako zespół, a każdy z nas odpowiedzialny jest za konkretne zadania.  W tym roku zwróciliśmy uwagę na jeszcze jedną ważną cechę-skuteczność w wykonywanych pracach.

Nowe projekty i wyzwania

Podstawą naszych projektów jest długotrwała współpraca z Klientem i rozwój systemów. Dlatego bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tym roku współpracować z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma (realizacje naszych projektów można znaleźć w zakładce Realizacje) oraz już kolejny rok rozwijać sklep internetowy marki Deni Cler. Oprócz tego mieliśmy okazję współpracować z nowym Klientem.

SMAY

W ramach współpracy stworzyliśmy aplikację iFlow na telefony z systemem Android. Aplikacja jest jednym z podstawowych narzędzi wspomagających urządzenia wentylacyjne oferowane przez firmę. W ramach projektu:

  • Zwiększyliśmy liczbę obsługiwanych pomieszczeń z 8 do 16
  • Temperatura jest płynnie przekazywana, gdy w pomieszczeniu jest dany czujnik
  • Jednocześnie steruje się dwoma parametrami dla określonego czujnika
  • Wprowadziliśmy trzy tryby wygaszenia aplikacji w przypadku braku aktywności panelu dotykowego przez określony czas
  • Zaktualizowaliśmy aplikację dla obu wersji językowych PL i EN

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play.

Konferencje i szkolenia

Ten rok był dla nas bogaty w poszerzanie wiedzy – nie tylko na eventach zewnętrznych, ale i kursach wewnętrznych; dzieleniu się wiedzą oraz otwieraniu się na nowe technologie.

Konferencja UX/UI

W kwietniu nasz zespół UX/UI wziął udział w konferencji TXB.digital. Relację z tego wydarzenia możecie znaleźć pod linkiem. Ostatnia edycja koncentrowała się na połączeniu technologii, UX i biznesu, które są kluczowymi elementami w procesie projektowania i wdrażania nowych produktów. Projektanci mieli okazję wdrażać poznane trendy przez resztę roku.

Testy Automatyczne

W 2023 roku – zwłaszcza drugą połowę skupiliśmy się na rozwoju zespołu w kierunku testów automatycznych w projektach. Udało się nam wypracować zespołowo wspólne wzorce co do testów i cały czas rozwijamy się w tym zakresie.

Spotkania wewnętrzne

W tym roku reaktywowaliśmy nasze spotkania wewnętrzne, które mają posłużyć wymianie wiedzy w zespole, ale i być czasem na wypracowywanie wspólnych rozwiązań problemów. To również czas na wypracowywanie sobie standardów w firmie pod nową technologię.

JIRA

Końcówka roku to również dokształcanie się pod względem JIRY w Mediaflex. Jesteśmy na etapie rozmów i kształtowania się planu na wdrożenie JIRY

Integracje firmowe

W 2023 roku na uwagę zasługują nie tylko ogólne spotkania firmowe – ale i wyjścia zespołowe. Mają być one podkreśleniem sukcesów w projektach zakończeniem jakiegoś etapu. Całą firmą w pierwszym kwartale wyruszyliśmy na kręgle oraz wspólną kolację. Drugi kwartał to już zgodnie z małą tradycją wspólny wyjazd integracyjny – tym razem wybraliśmy się do miejscowości Ząb.

We wrześniu mieliśmy okazję spotkać się w trakcie kolacji urodzinowej, o której wspominałam powyżej.

Zespołowo działo się wiele – kręgle; studio VR; lasertag; quizy game oraz warsztaty.

Zespół Mediaflex

W tym roku można śmiało stwierdzić, że zbudowaliśmy stabilny, gotowy do nowych projektowych wyzwań zespół. W styczniu dołączył do nas Patryk, który rozpoczął pracę jako obsługa klienta i helpdesk, a obecnie działa w kierunku rozwoju na testera. Drugą osobą, która dołączyła do zespołu jest Michał na stanowisko Junior iOS Developera. Pod okiem Seniora iOS Developera Michała działa w pierwszych projektach komercyjnych.

Obecnie nasz zespół to 20 osób wyspecjalizowanych w różnych technologiach, dzięki czemu możemy podejmować się ciekawych różnorodnych projektów.

Podsumowanie

Podsumowując – miniony rok był dla firmy bardzo ważny dla historii firmy. Co ważne małymi krokami dzieją się również kwestie organizacyjne, które mają nam ułatwić codzienną pracę zespołową. Chcemy również iść w kierunku rozwoju pracowników, stąd mamy nadzieję, że ten rok będzie pełen nowych wyzwań, w których będziemy mogli uczestniczyć.

Udostępnij
Autor:  Monika Wincenciak
Marketing Manager w Mediaflex. Copywriterka z powołania. Każdy dzień rozpoczyna od przeglądnięcia Social Mediów. W wolnej chwili planuje swoje kolejne podróże, które są jej pasją.