Jak wykorzystać system wideospotkań w sprzedaży?

Autor:  Monika Wincenciak

Wideospotkania to system, który coraz częściej jest wdrażany przez firmy w różnych branżach. O tym, jak definiować spotkania wideo pisaliśmy w jednym z wpisów na naszym blogu. W części drugiej odpowiemy na pytania jak wykorzystać dedykowany system wideospotkań w sprzedaży oraz jaka jest przewaga dedykowanego rozwiązania od oprogramowania typu Zoom, czy Teams.

Korzyści z systemu wideospotkań

System wideospotakań może nieść ze sobą wiele korzyści dla biznesu – to ogrom możliwości dla danej firmy. Dzięki nim można umocnić kontakt z klientem, partnerem biznesowym. Jest to podstawa zwłaszcza, gdy prowadzimy biznes na szeroką skalę i nie możemy bezpośrednio spotkać się z klientem.

Wideospotkania mogą być sposobem na urozmaicenie biznesu. To również świetny sposób, aby wprowadzić nową usługę konsultacji online dla swojej firmy, która będzie wyróżnikiem wśród konkurencji.

W jakich branżach mogą sprawdzić się wideospotkania?

Wideospotkania mogą mieć różnorodne zastosowanie w biznesie. Może mieć zastosowanie w takich branżach jak:

  • farmacja – konsultacje w formie wideowizyt
  • fashion – pokazy mody, konsultacje modowe, usługa personal shoppingu
  • szkoleniowa – kursy online w trakcie pandemii koronawirusa w dużej mierze przeniosły się do sieci
  • terapie – dzięki temu można skontaktować się ze specjalistą w dowolnym czasie, forma online terapii umożliwia kontakt z najlepszymi specjalistami niezależnie od miejsca zamieszkania
  • edukacyjna – uczniowie szkół mogą swobodnie wziąć udział w konsultacjach, czy lekcjach dodatkowych

Dedykowany system vs gotowe rozwiązanie

Na rynku jest kilka znanych gotowych rozwiązań. Do najbardziej popularnych należą MS Teams, ZOOM, Skype, Messenger. Choć są one bardzo spopularyzowane, ale nie są pozbawione wad. Za główne korzyści dedykowanego systemu wyróżnia się:

Logowanie do systemu Media Meeting Planner
  • Brak konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania – ułatwia to również kontakt z klientami, partnerami biznesowymi, którzy biorą udział w rozmowie.
  • Elastyczność w rozbudowie systemu o nowe funkcje – dzięki bezpośredniej współpracy z firmą IT można dostosować funkcjonalności do potrzeb danej firmy
  • Mierzenie efektywności – dzięki statystykom można badać efektywność danych spotkań oraz opinii o wideorozmowie
  • Personalizacja wyglądu – system może być dostosowany do identyfikacji wizualnej firmy

O Media Meeting Planner

Opierając się na naszych doświadczeniach z tworzeniem systemu wideospotkań dla naszych klientów stworzyliśmy dedykowany system Media Meeting Planner.

Do najważniejszych funkcjonalności systemu należą:

Widok listy wideospotkań w systemie Media Meeting Planner

1. Planowanie i zarządzanie wideospotkaniami

Miejsce, w którym możesz wysłać zaproszenie na wideospotkanie w formie wiadomości mailowej lub sms w zależności od preferencji odbiorcy. Jeżeli wystąpi u Ciebie taka konieczność spotkanie możesz odwołać, zmienić termin lub umówić ponownie.

Dołączenie do spotkania jest bardzo proste – wystarczy unikalny kod lub link.

2. Przeprowadzanie wideospotkań

W trakcie dwukierunkowego spotkania audio i wideo użytkownicy mogą skorzystać z takich opcji jak: rozpoczęcie i kończenie rozmowy, włączanie/wyłączanie kamer i mikrofonów, jak również udostępnianie materiałów, prezentacji, stron internetowych, ofert czy plików.

3. Raporty ze spotkań

Użytkownicy systemu posiadający odpowiednie uprawnienia mogą analizować wybrane statystyki rozmów. Funkcjonalność ta świetnie sprawdza się w przypadku badania efektywności działań przedstawicieli handlowych.

Więcej informacji o systemie znajdziesz na dedykowanej stronie.

Podsumowanie

Podsumowując, wideospotkania wciąż zyskują na popularności i są motorem do rozwoju przedsiębiorstw zarówno małych, jak i większych. Dają możliwość kontaktu z klientami nawet w tych cięższych czasach pandemii, kiedy to nie było możliwości spotkań stacjonarnych.

Zestawiając ze sobą systemy dedykowane i gotowe rozwiązania zdecydowanie wygrywają te dedykowane, które nie wymagają dodatkowego oprogramowania oraz są bardzo proste w obsłudze.

Jeżeli chcielibyście poznać więcej informacji na temat samego narzędzia Media Meeting Planner zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij
Autor:  Monika Wincenciak
Marketing Manager w Mediaflex. Copywriterka z powołania. Każdy dzień rozpoczyna od przeglądnięcia Social Mediów. W wolnej chwili planuje swoje kolejne podróże, które są jej pasją.